Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Компактні камінні топки: особливості роботи

Камінні топки забезпечують ефективне, екологічне та економне опалення. На відміну від старих камінів такі вироби доволі компактні, тому є зручними та зберігають простір. Закриті каміни, висота яких зазвичай більше, призначені для створення димоходу, побудованого навколо пристрою.

Як для вбудованих топок, так і для закритих камінів, ефективність значно вища, ніж у відкритих камінів, завдяки герметичності камери згоряння та добре контрольованому надходженню повітря для горіння. Якісні камінні топки ви знайдете на сторінці https://www.vash-komyn.com/17-topki-kaminnye/. Там можна подивитися різні пропозиції від виробників та обрати те, що підійде вам найкраще.

При користуванні камінними топками для отримання оптимального тепла деревина повинна бути дуже сухою та мати максимальну вологість у 20%. Це відповідає сушці від 18 до 24 місяців. Зберігання в ідеалі повинно здійснюватися під критим, добре провітрюваним укриттям. Зверніть увагу, що розколоті поліна швидше сохнуть і краще горять. Мокрі поліна мають тільки недоліки: знижена теплотворна здатність, передчасне засмічення пристрою, підвищені викиди забруднюючих речовин.

Зворотне розпалювання зменшує викиди дрібних часток під час запуску топки або каміна. Для цього ми починаємо з широкого відкриття повітрозабірників (значне надходження кисню для швидкого та ефективного запуску). Потім ми складаємо поліна на рівні решітки для горіння, розміщуємо зверху природний розпалювач і запалюємо його.

камінна топка фото

Таким чином забруднюючі гази, що утворюються в результаті згоряння, утримуються та згорають по черзі, а не вивільняються, як під час традиційного розпалювання. Окрім того, що цей спосіб екологічний, він ще й більш ефективний. Коли вогонь охопив поліна, ми можемо зменшити надходження повітря.

Щоб бути ефективними, камінна топка або закрите вогнище сконструйовані таким чином, щоб працювати на максимальній потужності. На практиці можливі два види горіння:

  • Переривчасте горіння (при номінальній потужності) – рекомендовано. Користувач завантажує в камін чи топку від 2 до 4 кг дров (залежно від кількості, зазначеної в інструкції) і регулює повітрозабірник у проміжне положення. Опалення працює на повну потужність, і виріб необхідно підзаряджати поліном приблизно кожні 45 хвилин, що може бути обмеженням.
  • Постійне горіння (при зниженій потужності) – його слід уникати. Цього разу користувач закриває вхід повітря або встановлює його на мінімум і віддає перевагу полінам великого діаметру. Горіння може тривати кілька годин, але це йде на шкоду ефективності. Існує ризик засмічення пристрою та виділення забруднюючих речовин. У цих умовах також темніє вікно.

Таким чином, камінні топки та закриті каміни повинні працювати на номінальній потужності для досягнення максимальної ефективності. Тому не варто помилятися, вибираючи прилад великого розміру, який би працював на низькій швидкості.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шесть + 18 =