Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Переваги та особливості заземлення дому та захисту від блискавки

Заземлення дозволяє будь-якій електроустановці безпечно працювати, перенаправляючи електричний струм у разі порушення ізоляції пристрою.

Чому так важливо зробити заземлення і як цього можна досягти? Заземлення необхідне захисту мешканців житлового приміщення від будь-якого ризику ураження електричним струмом у разі порушення ізоляції в електричному пристрої.

Заземлення є напрямом струмів витоку до природної землі завдяки захисному мідному провіднику. В іншому випадку вони залишаться на металевому корпусі відповідного пристрою, доки їх не вдасться видалити.

Інакше вони б використовували людське тіло як вектор пробігу, перетинаючи його, щоб дістатися землі, викликаючи серйозні тілесні ушкодження чи ушкодження серця.

Заземлення ефективне тільки в тому випадку, якщо воно пов’язане з диференціальним автоматичним вимикачем, здатним автоматично відключити всю установку, як тільки виявить аномалію (перевантаження струму, коротке замикання і т.д.).

захист будинку від блискавки

Які елементи мають бути заземлені?

Не обов’язково заземлювати всю побутову установку. Метою є лише металеві елементи, до яких можна торкатися і які можуть перебувати в контакті з електричним струмом, навіть якщо вони ізольовані.

Це стосується, серед іншого:
• класичних компонентів установки, таких як розетки або захисні провідники (жовтий та зелений електричні дроти типу HO7VR);
• еквіпотенційних з’єднань ванних кімнат;
• приладів класу 1 (побутових приладів, конвекторів, настінних світильників тощо), у яких клема заземлення чітко позначена;
• потенційно провідних еквіпотенційних з’єднань у будинках (металевих каркасів або дверних коробок, газових, водопровідних чи опалювальних труб тощо);
• оболонки або обплетення обладнання передачі мови, даних та зображень (VDI).

Чому деякі електроприлади не мають заземлення?

Можливо, деякі пристрої мають кабель без заземлення. Це означає, що вони мають подвійну ізоляцію (клас 2) і що ніякий металевий елемент підключений до мережі недоступний для користувача. Вони також можуть бути із одинарною ізоляцією (клас 0), але заборонені в Європі.

Як захистити будинок від блискавки?

Влітку грози становлять реальну небезпеку не тільки для вас, але і для вашого будинку. Коли блискавка вдаряє в будинок, це може призвести до пошкодження або навіть руйнування даху та дерев, ураження електричним струмом, пожежі.

Імовірність влучення блискавки до будинку мала. Однак установка громовідводу дозволяє в переважній більшості випадків убезпечити будинок. Якщо ви живете в горах або в районі, де регулярно трапляються сильні грози, варто встановлювати додаткові засоби захисту, такі як розрядник блискавки і розетки блискавковідводу. Не забувайте про основи: наявність електропроводки відповідно до стандартів.

Встановіть громовідвід на дах

Громовідвід являє собою пристрій, що дозволяє електричному флюїду, що міститься в хмарі, стікати на землю і, таким чином, запобігати падінню блискавки.

Громовідвід — це загострений металевий інструмент, з’єднаний із землею і виступаючий не менше ніж на два метри з найвищої частини будинку. З очевидних причин безпеки рекомендується найняти професіонала для встановлення громовідводу на даху будинку.

Встановіть блискавкозахисний розрядник на електричний щит

На відміну від громовідведення, блискавковідведення захищає будинок не від ударів блискавки, а від перенапруг, які можуть зашкодити вашим електроустановкам і, зокрема, побутовим приладам.

Таким чином, пристрій захисту від перенапруги є захистом, вбудованим безпосередньо у ваш лічильник електроенергії. Встановлення блискавковідведення необхідне, якщо ви вирішили обладнати свій будинок громовідводом.

заземлення будинку

Підключіть розетки для захисту від перенапруги

Вилки для захисту від блискавки підключаються до існуючих електричних розеток та подовжувачів. Це додатковий захист розрядника для захисту від перенапруг, встановленого на електрощиті. Грозозахисні розетки використовуються для обмеження ризиків у разі стрибка напруги в електричній мережі вашого будинку.

Відключіть електроприлади від мережі

Під час грози в будинку не рекомендується користуватися приладами. У разі стрибка напруги вони можуть вийти з ладу та перестати працювати. Тому настійно рекомендується відключити все електроустаткування, таке як стаціонарний телефон, телевізор, комп’ютер або інтернет-бокс.

В якості запобіжного заходу також вимкніть тепловий насос, кондиціонер, водонагрівач. Якщо можливо, обов’язково вимкніть або від’єднайте від мережі посудомийну машину, пральну та сушильну машини, духовку, мікрохвильову піч або індукційну плиту.

Тримайтеся подалі від вікон

Чи потрібно закривати вікна під час грози? Так, під час грози краще закрити віконниці та відійти від вікон. Блискавка може пошкодити сітківку ока. А також відомі випадки попадання у приміщення з вулиці кульових блискавок.

Не дзвоніть зі стаціонарного телефону

В екстрених випадках краще використовувати мобільний телефон, щоб обмежити ризики.

Під час грози краще не приймайте душ або ванну, не мийте посуд

Незважаючи на те, що чиста вода набагато менша електропровідна, ніж солона вода, прийняття душу або ванни під час грози пов’язане з ризиком ураження електричним струмом.

При прийнятті душу існує ризик підвищення електричного струму через воду, що циркулює у трубах. Тримайте подалі від усього, що може проводити електрику, наприклад, від кранів або вентиляційних отворів. Тому, коли вирує буря, бажано не мити посуд.

Висновки

Способи, описані в цій статті, допоможуть уберегти будинок та його мешканців від блискавок та проблем з електрикою. Подбайте про свою безпеку і ставтеся з усією серйозністю до цих питань.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

14 + 8 =