Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Однорівневі натяжні стелі: широкі можливості простих конструкцій

Однорівнева натяжна конструкція – це тонке і водночас міцне полотно, яке закріплюється у встановленому за периметром кімнати каркасі з металевих або пластикових профілів. Поверхня виходить ідеально рівною, не вимагає частого обновлення, на відміну від гіпсокартонних стель, й відзначається тривалим терміном експлуатації – до 15 років.

стеля фото
Фото надане сайтом briton.com.ua

Плівкові натяжні стелі, каталог яких включає різноманітні кольори та фактури, підходять для інтер’єрів практично будь-якого стилю. Текстильним аналогам притаманна менша палітра відтінків, однак їм надають перевагу ті, кому до вподоби особливий шик матової чи сатинової фактури тканини. Порівняно з багаторівневими стелями, одноярусні варіанти мають такі переваги:

  1. Доступніша вартість, оскільки потрібно менше матеріалів та фурнітури й зусиль з боку майстрів з монтажу.
  2. Встановлення натяжних стель з одним ярусом здійснюється швидше. Так, наприклад, для оформлення кімнати площею 20 кв.м знадобиться всього 3 – 4 години.
  3. Надійність простої конструкції вища, адже використовується менше деталей та вузлів кріплення.
  4. Висота приміщення зменшується лише на 3 – 7 см, що дуже цінно для компактних кімнат.
  5. Один рівень легше утримувати в чистоті. Немає прихованих важкодоступних ділянок, де може накопичуватися пил, павутина й інші забруднення. ПВХ-плівка добре піддається вологому прибиранню, тому на кухонній стелі вдасться змити жировий наліт без проблем.

Вагомий плюс – великий простір для реалізації творчих задумів. За допомогою комбінації тонів і фактур, надрукованих зображень і використанню різних типів освітлення дизайн нічим не поступається за естетикою багаторівневим системам.

Які варіанти дизайну можливі для однорівневих стель?

гарна стеля
Фото надане сайтом briton.com.ua

Для створення оригінального привабливого дизайну одноярусних конструкцій застосовуються різні технічні підходи:

  • Однотонні покриття. Вони можуть бути підібрані до кольору стін чи меблювання, дещо відрізнятися за відтінками або бути контрастними.
  • Стелі з поєднанням двох і більше тонів. Виготовлення відбувається на спеціальному станку методом зварювання плівки. Таке рішення дозволяє оптично зонувати кімнату чи просто додати незвичних ноток інтер’єру. Комбінувати можна не тільки кольори, а й фактури. Так, матова стеля з глянцевими вставками здатна створити урочисту атмосферу в залі, візуально не перевантажуючи простір.
  • Фотодрук на плівці чи текстильному полотні. Можна нанести будь-яку картину, фото чи узор, обравши зображення високої якості. Так, для дитячої підійдуть картинки з персонажами мультфільмів чи казок, кумедними тваринками. У залі доречний вигляд матимуть пейзажі або репродукції вишуканих творів живопису. Нестандартний хід – друк з ефектом тривимірності. Таким способом вдається надати простору структурності та візуально розширити його.
  • Перфорація. Одноярусна конструкція тут включає два полотна, які відрізняються за кольором і/або фактурою. Перше слугує фоном, а друге включає фігурні вирізи. Аби створити плоскі зображення, полотна щільно наближуються одне до одного, для об’ємного декору дотримується відстань між полотнами у 5, 8 або 20 мм.

Стелі, як лаконічні, так і складніші, можуть підсвічуватися з використанням різних технологій. Це не тільки звичні люстри або точкові світильники. Так, за полотном може бути вмонтована світлова панель, яка видає м’яке ненав’язливе світло, встановлені за периметром світлодіодні стрічки надають ефекту невагомості. Нанесення зображень на зворотну сторону стелі з прихованим підсвічуванням дає змогу отримати два дизайни відразу: вдень глянцева стеля може бути білою, а увечері, коли вмикається світло, з’являється осяйний краєвид, наприклад, зоряне небо.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

18 + 15 =