Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Темні натяжні стелі у спальні: наскільки доречне таке рішення?

Хоча світлі й пастельні забарвлення натяжних стель для спалень є лідерами за вибором серед власників помешкань, охочих до нестандартних дизайнів також достатньо. Одним зі способів оригінально оформити кімнату для відпочинку є натяжні стелі у спальні, виконані у темних відтінках.

При грамотній стилізації такі глибокі насичені кольори надають інтер’єру шарму, створюють приємну атмосферу спокою та розслаблення. Темні стелі часто вибирають і тому, що на їх фоні теплі світлі кольори стін та облаштування кімнати сприйматимуться яскравіше й привабливіше. Темно-фіолетовий, бордовий, шоколадний, відтінок зеленого моху, сталі чи мокрого асфальту, синій у різних варіаціях, і навіть чорний, якщо поєднати його з іншими тонами, стануть окрасою спальні.

Червоних барв варто уникати, оскільки вони відзначаються збудливим впливом на психіку: такі натяжні стелі можуть заважати заснути, спричиняти внутрішню напругу. Звісно, палітра натяжних полотен набагато ширша, і рішення – за мешканцями житла. Так, ПВХ плівка випускається у понад 200 тонах. Тканинні стелі не настільки різноманітні в цьому плані, але відзначаються цікавою текстурою, яка додає глибини.

В чому нюанси підбору фактури темних стель для спальної кімнати?

темна стеля

Плівкові натяжні конструкції представлені глянцевими, матовими та сатиновими поверхнями, тканинні ж матові або з легким перламутровим блиском. Перед тим, як замовити натяжні стелі для спальні у темних відтінках, краще ознайомитися, як фактура відображатиметься на їх сприйнятті та загальній стилістиці приміщення:

  • Глянцеві стелі. Встановлення натяжних стель з блискучою темною поверхнею – гарний варіант для будь-якого сучасного стилю. В темних лакових стель є помітна перевага, що полягає у здатності відбивати та розсіювати світло, створюючи ореол відблисків, і візуально збільшувати висоту приміщення. Темний глянець у синіх, фіолетових чи чорних тонах чудово підходить для конструкцій з ефектом зоряного неба.
  • Темні матові поверхні не відбивають світла, а лише розсіюють його. Самі по собі вони досить строгі, тому, аби уникнути відчуття незатишності, краще використовувати їх у світлому обрамленні, декорувати за допомогою освітлювальних приладів або застосувати елементи фотодруку.
  • Сатинове полотно універсальне – легкий перламутровий блиск не впадає в око, тому підходить як для простих одноярусних конструкцій, так й для фігурних багаторівневих стель різної стилістики. Для спальні така фактура чи не найкраща, коли власники на перше місце ставлять затишок та комфорт.

Прості конструкції з полотном одного кольору і фактури використовуються доволі рідко – як правило, дизайн включає різноманітні поєднання, що врівноважує роль темних відтінків.

Що потрібно врахувати, плануючи освітлення?

темна стеля освітлення

Чим темніший тон стелі, тим більше світла слід забезпечити. Особливо це стосується кімнат з невеликими вікнами, або якщо вікна виходять не на сонячну сторону. Натяжні конструкції можна прикрасити точковими світильниками та/або світлодіодними стрічками.

На матове полотно та сатинові покриття можна встановлювати люстри, лінійні світильники та будь-які інші освітлювальні прилади. Глянцеві покриття у темних відтінках мають цікавий вигляд з внутрішнім підсвічуванням або люстрою із закритим плафоном чи естетичною верхньою частиною (це важливо, адже деталі світильника відбиваються у лаковій поверхні).

Відблиски, які створюються такою люстрою, ефектно іскряться на плівковому полотні, формуючи унікальну світлову картину. Вдалим вибором стануть сучасні світлодіодні світильники зі зміною кольору світіння. Для блискучих стель доцільно створювати системи, де можна регулювати інтенсивність освітлення. Таким чином, можна додавати яскравості, щоб збадьоритися вранці, або зменшити її, коли треба налаштуватися на сон.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × три =