Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Як економно відремонтувати вікна?

Тріщина в склі або рамі – це не тільки неестетично. Несправне вікно також витрачає енергію та збільшує ризик злому. Однак не завжди потрібна його заміна. Дізнайтеся більше про те, коли можливий ремонт вікон, а коли потрібна нова покупка.

Коли можна зробити ремонт вікон?

Причинами пошкодження вікон є, наприклад, занадто закриті стулки через порив вітру, погану погоду або ознаки зносу матеріалів через старіння. З часом пластик може стати крихким, особливо під впливом сильного сонячного світла. Деревина стає сірою або пліснявою, алюміній окислюється і тому більш чутливий до поганої погоди. Можливе механічне пошкодження рами або скла.

Найпоширенішими видами пошкоджень є:

  • ураження скла;
  • пошкодження віконної фурнітури;
  • пористі ущільнення;
  • несправні ручки;
  • механічні пошкодження.

Якщо віконне скло пошкоджено, відремонтувати його, як правило, неможливо. Подряпини на склі за певних обставин є винятком. Однак, якщо скло суттєво пошкоджене, зазвичай потрібна його заміна. Інші пошкодження часто можна усунути недорого. Якщо ви володієте необхідними знаннями, то можете виконати простий ремонт вікон самостійно.

ремонт вікна

Складність ремонту в залежності від матеріалу вікон

Віконні рами можуть виготовлятися з різних матеріалів. Найпоширенішими є пластик, алюміній та дерево. З кожним необхідно поводитися по-різному під час ремонту через різні властивості матеріалів:

  • Пластикові вікна часто піддаються ремонту, не залишаючи розводів. Пошкодження рами, такі як подряпини або тріщини, зникають завдяки термічному процесу. Дефектна ділянка під дією тепла деформується. Отвори заповнюються, а рама потім шліфується та полірується.
  • Алюмінієві вікна. Алюміній дуже міцний, але також відносно м’який. Це робить матеріал вразливим до подряпин, але також полегшує ремонт вікон. Деформації та інші пошкодження можна усунути за допомогою так званого процесу холодного правлення. Алюміній гнеться під тиском без сильного механічного впливу. Після шліфування та лакування дефекти практично не помітні.
  • Дерев’яні вікна. Подряпини, вм’ятини, дірки або тріщини можна зашліфувати, більш глибокі пошкодження слід заповнити шпаклівкою. Будь-які кольорові відмінності зникають за допомогою лаків або плям.

Деякі дефекти користувач може усунути самостійно, інші вимагають заміни елемента в спеціалізованій компанії. Наприклад, можна самостійно встановити віконні ущільнювачі та ручки. Ви також можете легко відремонтувати невеликі пошкодження дерев’яної рами. Свіжий шар фарби додасть вашому вікну свіжішого вигляду.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемнадцать + семнадцать =