Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Регулювання пластикових вікон зима-літо

Сучасні склопакети – це красиво, зручно та довговічно. За ними досить легко доглядати, тому пластикові вікна набули популярності з моменту своєї появи на ринку. Якісні металопластикові вікна в Кривому Розі можна купити на сайті https://vikont.dp.ua/.

Незважаючи на практичність конструкцій, віконні системи час від часу все ж вимагають догляду. Однією з обов’язкових дій для власників нових і відносно «старих» виробів є їх регулювання: перша настройка часто проводиться відразу після їх установки. Є ще одна необхідна процедура: ретельна підгонка відносно старих конструкцій до настання холодів та їх налаштування до літнього сезону.

Навіщо потрібна настройка вікон?

Цю процедуру можна провести самостійно, але деякі господарі вважають за краще запрошувати майстрів. Регулювання пластикових вікон не надто складна, але і не завжди потрібна справа, та в ряді ситуацій вона стає необхідністю.

Про те, що склопакети потрібно регулювати, вказують такі симптоми:

  • поява пилу з нізвідки;
  • проблеми, що виникають при перемиканні режимів;
  • рухливі частини вікна, їх видимі викривлення або осідання;
  • блокування або ослаблення ручок;
  • порушення герметичності конструкцій – поява тріщин, течії.

Для чого передбачено режим зима-літо?

Метою цієї сезонної операції є зміна сили притиску. Завдяки такій корекції втрати тепла значно зменшуються. Якщо проігнорувати регулювання «відносно старих» пластикових вікон, не перевести їх на зимовий режим, то власники ризикують зіткнутися з неприємними наслідками. Серед них:

  • порушення мікроклімату через перепади температури і вологості;
  • поява протягів, зниження температури через вільне закривання вікон;
  • поява конденсату на вікнах, льоду в нижній частині конструкції.

У цих випадках господарі часто стикаються з найнеприємнішим і грізним ворогом – цвіллю, яка є супутником вологи. Переведення конструкцій на літній режим теж важливе, тому що занадто тривала «зимова експлуатація» викличе дуже швидкий знос ущільнювачів через підвищений тиск на них. Налаштування безпосередньо впливають на термін служби конструкцій, швидкість зношування елементів.

Режими регулювання металопластикових вікон

Їх не 2, а 3, тому що до «літо» і «зима» додається «стандарт». Регулювання режимів не потрібно, якщо немає проблем з вікнами. Як правило, якісні і відносно «молоді» пластикові конструкції не підносять неприємних сюрпризів.

Деякі знавці категорично стверджують, що режимів «літо» і «зима» для пластикових вікон немає. Інші, навпаки, дотримуються протилежної думки. Однак більшість одностайні: регулювання склопакетів часто необхідна справа. Тепер про те, в чому різниця між цими налаштуваннями.

Стандартний режим. В цьому випадку ущільнювач вже відчуває легкий тиск, тому власники будинку досить добре захищені від шуму, пилу та протягів. Цей параметр можна використовувати цілий рік, але це призведе до більш високого рівня зносу герметика.

Літній режим. При цьому налаштуванні ущільнювальна гумка не відчуває ні найменшого тиску. Стулки не затягують ущільнення, але зазорів немає. При добових коливаннях температури матеріал вільно розширюється або стискається, тому навантаження на зварні шви завжди залишається мінімальним.

Зимовий режим. Він передбачає сильне затягування ущільнювача, про який можна вгадати по тугому обертанню ручки стулки. Тривала експлуатація в зимовому режимі призводить до швидкого зносу ущільнювача через кілька сезонів. При цьому матеріал не тільки втрачає форму, але і не може її відновити.

металопластикові вікна

Перевірка вікон на герметичність

«Зимові налаштування» гарантують повернення комфорту, відсувають час на заміну старих ущільнювачів. Однак іноді власники не впевнені в доцільності переходу на цей режим через загрозу передчасного зносу ущільнювачів. У цьому випадку спочатку необхідно переконатися в необхідності і виправданості цієї операції.

Перевірити прилягання стулки до рами можна дуже простим способом. Вікно відкривається, зошитовий аркуш затискається між елементами, потім знову закривається. Ручка переміщується в закрите положення, а потім вам треба спробувати витягнути папір. Якщо лист дуже «жорсткий» або порваний, то регулювання не потрібне. Коли він вільно виходить, це говорить про необхідність зимового регулювання.

Правила використання різних режимів

Перехід на зиму рекомендується робити пізньої осені, а повернення на літній чи стандартний режим — на початку весни. Також категорично забороняється використання сильного тиску влітку. Причина – висока температура, яка може викликати підвищене навантаження на зварні шви через розширення матеріалу. Іншими можливими наслідками є апаратні збої.

Є ще одне правило, але воно стосується тільки нових склопакетів. Для тих металопластикових вікон, які щойно встановлені, не обов’язково переходити на зимовий режим при першій зміні сезону.

Зміна положення механізмів нової конструкції принесе більше шкоди, ніж користі. Літній режим на 2-4 роки в цьому випадку вважається оптимальним станом для таких «свіжих» вікон. Такі ж параметри можна залишити, якщо немає проблем з тепло- і звукоізоляцією, коли немає серйозних тепловтрат.

Як відрегулювати пластикові вікна в залежності від сезону?

Перш за все слід дізнатися, за допомогою яких елементів проводиться сезонне регулювання (стандарт, літо чи зима). Де знаходяться цапфи або ексцентрики? Ці елементи запірного механізму розташовані в торці стулки, біля місця розташування ручки. Знайти їх легко: достатньо відкрити вікно.

Сила затягування регулюється зміною положення пасом. Для віконних стулок стандартних розмірів є три положення – верхнє, середнє та нижнє. Для більших склопакетів таких місць може бути кілька.

Всі ексцентрики відрізняються за формою, від чого безпосередньо залежить те, як регулюються пластикові вікна.

Овальні елементи — найпростіший варіант для налаштування. Якщо вони розташовані горизонтально, то включається зимовий режим, якщо вертикально, то літній. У проміжному положенні вікно встановлюється в стандартному режимі.

Круглі елементи. Як правило, їх напрямок визначає ступінь стиснення пломби. Якщо табличка «дивиться» всередину приміщення, то використовується літній режим, коли вона розташована ближче до вулиці – зимовий.

Вибір інструменту налаштування залежить тільки від типу запірної фурнітури, яка використовується в конкретній моделі. На це впливає форма ексцентриків. Викрутка, зірочка або шестигранний ключ можуть знадобитися, щоб збільшити тиск на ущільнення в елементах, які мають отвори. Овальні турнікети, які не мають отворів, регулюються плоскогубцями. Допомогу в роботі надасть засіб, який є практично в кожному будинку. Це викрутка та інструменти – набір насадок різної форми.

Прочитайте також статтю про те, коли варто робити ремонт вікон, а коли краще купити нові.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четырнадцать − восемь =